dane kontaktowe

Molteni Stomat Sp. z o.o.
ul. Obrońców Modlina 3
30-733 Kraków
tel. 12 653 25 85
fax 12 654 15 60

Produkty

« wróćANTEMA

Tampony z końskiego kolagenu

  • Oczyszczony koński kolagen typu I całkowicie rozpoznawalny przez organizm ludzki (bez ryzyka BSE)
  • Podwójne działanie: HEMOSTAZA i ODBUDOWA TKANKI tego typu działanie nie występuje w produktach żelatynowych
  • Skuteczny przy bliznowaceniu i odbudowie tkanek
  • Dobrze tolerowany
  • Wysoce chłonny
  • Nietoksyczny
  • Nieuczulający 

 

Antema to środek hamujący krwawienia, zawierający oczyszczony koński kolagen. Produkt w formie liofilizowanych tamponów o różnych wymiarach, sterylny, wchłanialny, niealergizujący. Działanie przeciwkrwotoczne jest specyficzną własnością kolagenu: zetknięcie się kolagenu z krwią, powoduje agregację płytek krwi, które aktywują czynniki krzepnięcia doprowadzając, wspólnie z czynnikami osoczowymi, do powstania fibrynogenu, a następnie skrzepu. Na drodze rozpadu enzymatycznego tampon Antema zostaje całkowicie wchłonięty w ciągu około 3 tygodni.

WSKAZANIA

Produkt Antema jest stosowany w stomatologii jako środek hamujący krwawienia. Rozmiar tamponów 1 x 1 x 0,5 cm jest przeznaczony do stosowania przy ekstrakcjach zębów oraz w chirurgii stomatologicznej. Rozmiar tamponów 3 x 1,5 x 0,5 cm jest przeznaczony w szczególności do rekonstrukcji kosnych i śluzówkowych, zabiegów wyłuszczenia torbieli szczęk, chirurgicznego usuwania zmian nowotworowych, leukoplakii jamy ustnej, chirurgicznego leczenia ropni okołowierzchołkowych oraz przyzębnych. Jest poza tym wskazany u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

 

 

 

Produkt Antema jest dostępny w postaci liofilizowanych tamponów następujących wymiarach:

Opakowanie zawierające 50 zafoliowanych płatków 1 x 1 x 0,5 cm.

Opakowanie zawierające 15 płatków 3 x 1,5 x 0,5 cm, pakowanych w dwuwarstwowe woreczki. Warstwa wewnętrzna wykonana z podwójnego polietylenu, warstwa zewnętrzna z połączenia papieru z polietylenem.